Grupa BCUBE rozrośnie się w MLP Wrocław

Do grona najemców centrum MLP Wrocław dołączyła firma SPM Poland, należąca do Grupy BCUBE Poland. Operator logistyczny wynajął łącznie ponad 15 tys. m2 nowoczesnej powierzchni, z czego pierwsza gotowa hala została już oddana do użytkowania. Budowa kolejnego obiektu właśnie się rozpoczyna, a jego przekazanie planowane jest w pierwszym kwartale przyszłego roku. Funkcję generalnego wykonawcy powierzono firmie W.P.I.P.

Operator logistyczny wynajął łącznie ponad 15 tys. m2 nowoczesnej powierzchni w centrum logistycznym MLP Wrocław. Pierwsza gotowa hala licząca blisko 5,7 tys. m2 została już przekazana najemcy. Wykorzystywana będzie przez BCUBE Poland w całości na potrzeby magazynowe. MLP Group rozpoczęło jednocześnie budowę następnego obiektu, który dostarczy kolejnych zakontraktowanych blisko 9,5 tys. m2. Z tego około 100 m2 przeznaczone będzie na nowoczesne powierzchnie biurowe.

Funkcje generalnego wykonawcy powierzono przedsiębiorstwu W.P.I.P. zajmującemu się projektowaniem i generalnym wykonawstwem budynków magazynowych, produkcyjnych i biurowych, w których stosowane są rozwiązania spełniające wysokie standardy środowiskowe, z którym MLP Group współpracuje również przy realizacji innych centrów logistycznych.

„Kolejna wspólna realizacja z MLP Group to dla nas wyznacznik szacunku i wzajemnego zaufania. Partnerstwo, które przewodzi naszej współpracy, pozwala sprostać każdemu wyzwaniu. Zrównoważone budownictwo, nowoczesne i ekologiczne rozwiązania to nasz wspólny cel. Jako generalny wykonawca zdajemy sobie sprawę, jak istotne jest kompleksowe odpowiadanie na potrzeby klienta, by cały proces inwestycji i późniejsze użytkowanie obiektu były satysfakcjonujące dla nas wszystkich – powiedział Janusz Signetzki, Wiceprezes Zarządu W.P.I.P

MLP Wrocław jest kompleksem, który powstaje na działce o powierzchni 13 hektarów. Park logistyczny będzie składał się z 6 hal magazynowych o docelowej powierzchni 63 234 m2. Wybrane budynki posiadają prestiżowy certyfikat BREEAM. Park logistyczny zlokalizowany jest w dzielnicy Psie Pole w północno-wschodniej części Wrocławia, w odległości jedynie 14 km od centrum miasta. Dużym ułatwieniem jest znajdująca się w pobliżu droga krajowa E67 oraz droga ekspresowa S8 łącząca Wrocław z Warszawą.

Obraz zawierający osoba, mężczyzna, kostium, krawat

Opis wygenerowany automatycznie„Z punktu widzenia strategii handlowej naszej firmy na najbliższe lata, Wrocław należy zdecydowanie do jednego z najbardziej strategicznych obszarów. Ta inwestycja pozwoli nam zabezpieczyć przestrzeń dla przyszłego rozwoju naszej działalności, a przy tym otworzy nam nowe, szersze możliwości, jeśli chodzi o umocnienie pozycji BCUBE na terenie zachodniej Polski.  Nowy obiekt stanie się także istotnym atutem pod względem zaangażowania naszej firmy w sprostanie międzynarodowym standardom tzw. logistyki „green”, gwarantując lepszą efektywność i niższą emisję CO2” – podkreślił Simone Grasso, Managing Director BCUBE Poland.

***

MLP GROUP S.A. – najważniejsze informacje

MLP Group jest wiodącym deweloperem, właścicielem i zarządcą wysokiej jakości parków logistycznych i przemysłowych oraz parków biznesowych przeznaczonych dla lekkiej produkcji przemysłowej, działającym na rynku polskim, niemieckim, austriackim i rumuńskim. Firma jest właścicielem i zarządcą portfela nieruchomości, o łącznej powierzchni najmu w obiektach gotowych lub posiadających pozwolenia na budowę wynoszącej ok. 1,55 mln m2. Wartość aktywów netto firmy wynosi 1,82 mld zł (na koniec grudnia 2021 roku). Od 2013 roku MLP Group jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (ISIN: PLMLPGR00017).

Spółka posiada biura w Warszawie, Monachium, Wiedniu i oferuje dostosowane do indywidualnych potrzeb, dedykowane rozwiązania w zakresie nieruchomości dla klientów i najemców z różnych branż, w tym logistycznej, handlu detalicznego, e-commerce, produkcyjnej i motoryzacyjnej.

Więcej informacji na temat MLP Group można znaleźć na stronie www.mlpgroup.com

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.