CUPRA Born z 5 gwiazdkami od NCAP

CUPRA Born dołącza do grona najbezpieczniejszych samochodów, uzyskując najwyższą ocenę bezpieczeństwa w testach Euro NCAP. Pierwszy w 100% elektryczny model hiszpańskiej marki okazał się jednym z najbezpieczniejszych samochodów na rynku, zdobywając wysokie noty we wszystkich czterech kategoriach: ochrona pasażerów (93%), bezpieczeństwo dzieci (89%), ochrona pieszych (73%) i systemy bezpieczeństwa (80%). Wyniki Borna są kontynuacją dobrych wyników w teście poprzednich modeli marki – Formentor i Leon również mają na koncie 5 gwiazdek.
 
Najwyższa ocena w teście NCAP pierwszego elektryka marki udowadnia zaangażowaniehiszpańskiego producenta w tworzenie pojazdów, które zapewniają zarówno dawkę ekstremalnych osiągów, jak i maksymalne bezpieczeństwo. 
 
- CUPRA nie tylko dostarcza emocji do świata samochodów elektrycznych, ale również zapewnienia najwyższą pewność i bezpieczstwo podczas jazdy. Udowodniliśmy to już wcześniej w modelach Formentor i Leon, a teraz kontynuujemy nasze zaangażowanie w bezpieczeństwo – komentuje dr Werner Tietz, wiceprezes wykonawczy ds. badań i rozwoju w CUPRA. 
 

Szeroka gama systemów bezpieczeństwa

Osiągnięcie maksymalnej noty w wymagającym teście NCAP było możliwe dzięki szerokiej gamie systemów bezpieczeństwa w modelu Born. Obejmują one autonomiczne hamowanie awaryjne i rozpoznawanie znaków drogowych. Ponadto asystenci jazdy, oświetlenia oraz Pre-Crash Assist zapewniają dodatkową pewność podczas jazdy elektrycznym modelem. Samochód został wyposażony także w siedem poduszek powietrznych oraz nowoczesny system Front Assist, który umożliwia m.in. wykrywanie pieszych oraz rowerzystów.

Uzyskanie 5 gwiazdek w teście NCAP przez kolejny model hiszpańskiego producenta świadczy o rozwoju i zaangażowaniu marki również w zakresie dostarczania możliwie najbezpieczniejszych samochodów na rynku, nawet w obliczu rygorystycznych metod testowania stosowanych przez Euro NCAP.

CUPRA to marka łącząca niekonwencjonalny styl, emocje, elektryfikację i wyjątkowe osiągi. Powstała w 2018 roku w Barcelonie. Siedziba firmy znajduje się w Martorell pod Barceloną, a sprzedaż odbywa się poprzez sieć wyspecjalizowanych punktów na całym świecie. W 2021 r. CUPRA utrzymała trend wzrostowy i napędzana sukcesem Formentora potroiła swoją sprzedaż, uzyskując poziom niemal 80 000 egzemplarzy.

Udowadniając, że elektryfikacja i sportowy charakter doskonale do siebie pasują, w 2021 roku CUPRA zaprezentowała pierwszy w 100% elektryczny samochód marki – CUPRA Born. W 2022 roku firma poszerzy gamę tego modelu o pojazdy z różnymi pojemnościami akumulatorów, a także o mocniejszą wersję e-Boost. W planach na ten rok jest również wprowadzenie ekskluzywnej, limitowanej edycji modelu CUPRA Formentor VZ5.

W 2024 roku premierę będzie miał drugi całkowicie elektryczny model marki – CUPRA Tavascan, a rok później pojawi się najbardziej radykalna interpretacja miejskiego samochodu elektrycznego marki, inspirowana koncepcją CUPRA UrbanRebel.

CUPRA jest oficjalnym partnerem motoryzacyjnym klubu FC Barcelona, sponsorem zawodów World Padel Tour i oficjalnym sponsorem eSports Club Finetwork KOI. Marka współpracuje także przy takich wydarzeniach jak Primavera Sound i De Antonio Yachts. Ambasadorzy marki są częścią CUPRA Tribe i chcą być siłą napędową zmian. Wśród nich są złoci medaliści olimpijscy Adam Peaty, Melvin Richardson i Saúl Craviotto, niemiecki bramkarz Marc ter Stegen oraz zdobywczyni Złotej Piłki i najlepsza piłkarka FIFA, Alexia Putellas. Od 2022 roku polskim Partnerem marki CUPRA jest Szymon Godziek, zawodnik specjalizujący się w ekstremalnym freestyle’u MTB i freeride.

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.