Wyprawa na Grojkon

grojkon-herb

W ten piątek, 7. września, rozpoczyna się 6. edycja konwentu Grojkon w Bielsku-Białej. Na Grojkon wybieram się po raz pierwszy w życiu, ale na pewno nie z pustymi rękami. Tym razem przygotowałam cztery punkty programu – trzy prezentacje i jeden konkurs.

Wysyp ożywionych klasyków (sobota, 10:00)
Jest prawdą powszechnie znaną, że zombie, który posiadł jeden mózg, pragnie ich coraz więcej. Prawdą jest również fakt, że klasyczne XIX-wieczne powieści przeżywają swoją drugą młodość. Jeśli chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób Abraham Lincoln zaczął polować na wampiry, jak świetnie Elizabeth Bennet posługuje się kataną lub do jakiej krainy trafiła tym razem Alicja, ta prelekcja jest właśnie dla Ciebie.

Rozszerzona wersja mojego wpisu o mashupach, o którym pisałam przy okazji omówienia Abrahama Lincolna: Łowcy wampirów. Ta prezentacja była moim generalnym konwentowym debiutem – poprowadziłam ją po raz pierwszy na Krakonie 2011 – a Grojkon będzie jej drugim razem. Będzie wiele zaskakujących przykładów pokazujących pokręcone, ale wcale nie najgłupsze pomysły autorów, a do tego nawet filmowe trailery.

Premiery serialowe 2012/2013 (sobota, 14:00)
“Arrow” o bohaterze z universum DC, postapokaliptyczne “Revolution” od J.J. Abramsa i Erica Kripke, remake “Beauty and the Beast” z Kristin Kreuk to tylko kilka premierowych tytułów dla fanów fantastyki. Zapraszam na serialowy przegląd wartych uwagi pozycji, zarówno tych nowych, jak i kontynuowanych.

Jak w opisie. Za bardzo lubię seriale, żeby zachowywać je wszystkie dla siebie i na bloga ;) W prelekcji same pozycje fantastyczne, w różnych klimatach, a do tego masa trailerów.

Najciekawsze easter eggs w filmach science-fiction i fantasy (sobota, 15:00)
Czy wiecie, że R2-D2 błyszczy nie tylko w „Gwiezdnych wojnach”? Albo co wspólnego ma ze sobą liczba 47 i „Star Trek”? I jak do tego wszystkiego pasuje Myszka Miki? Zapraszam na przegląd filmowych easter eggów – żartów, nawiązań, mrugnięć do widza i gościnnych występów, czyli małych i dużych ciekawostek o przenikającym się świecie współczesnej kinematografii.

Czyli zgodnie z zapowiedzią, ulepszona wersja prezentacji z Avangardy. Dodałam kilka nowych ciekawostek i mam nadzieję, że tym razem omawianie ich zajmie mi dłużej niż 40 minut.

Czy to jest Twoja Finałowa odpowiedź? (sobota, 20:00)
Znasz nazwę najpotężniejszej broni Quistis Trepe? Umiesz wskazać różnicę pomiędzy Mooglami z Ivalice a Mooglami z Gai? Wiesz, jak oficjalnie wymawia się imię „Tidus”? Jeśli Final Fantasy nie ma przed Tobą tajemnic, sprawdź się w konkursie wiedzy opartym na teleturnieju „Milionerzy”. Tylko upewnij się, że to Twoja FINAŁOWA odpowiedź…

Na koniec konkurs wiedzowy dla fanów gier spod znaku Final Fantasy. Nie miał niestety szczęścia do konwentów, ale ja wciąż wierzę, że w FF-y gra więcej osób niż się wydaje ;) A z konkursu jestem bardzo dumna, więc nie mam zamiaru dawać za wygraną.

Niniejszym serdecznie zapraszam :)

  • Na premiery serialowe i easter-eggsy bardzo chętnie bym się wybrała. Niestety, na Grojkon mi nie po drodze, ale może poprowadzisz coś na Pyrkonie/Polconie? :)

    • Niestety Poznań to dla mnie masakrycznie dalekie miasto i na razie jestem na etapie ważenia możliwości, jak udałoby mi się tam pojechać w 2013 roku ;)

  • Ha, i wszystkie interesujące mnie prelekcje nie zachodzą na siebie! Oprócz tej o 10.00 rano, której nie mam szans zobaczyć. Oh well.

    • No to wszystko (prawie) na swoim miejscu ^^

  • Pogrojkonowo – skad sie wzielo vulcanskie pozdrowienie (plus kilka innych powiazanych spostrzezen): http://www.pinenet.com/~rooster/v-salute.html :)