Najlepsze serialowe gag reels!

gag-reel-f

Gag reel – kompilacja bloopersów (lub outtake-ów), czyli najśmieszniejszych nieudanych ujęć, pomyłek, wpadek, gagów i żartów z planu zdjęciowego. Przypadkiem trafiłam niedawno na gag reel z jednego moich ulubionych aktualnych seriali, i tak wrobiłam się na kolejne kilka dni, kiedy nic tylko łaziłam po necie i szukałam ich z wszystkiego, co mi tylko przyszło do głowy. Przekopać przez te zasoby się nie da, w każdym razie mi się jeszcze nie udało, ale wpadło mi w oko kilka perełek, które powaliły mnie na łopatki i rozbawiły mnie do łez. A poza tym – uwielbiam podglądać, co działo się na planie zdjęciowym, bo to tylko zwiększa magię, jaka kryje się naszymi ulubionymi opowieściami. A teraz mniej gadania, więcej oglądania.

Z wiadomych względów zacznę od pozycji fantastycznych, ale na nich na pewno nie skończę – przy czym skupię się wyłącznie na serialach, które sama oglądałam.

Stargate SG-1

10 sezonów nie mogło obejść się bez miliona wpadek, ale w jakiś sposób większość pochodzi z końca serialu. Osobiście tak daleko nie dotarłam, ale to nic nie szkodzi – wybuchający śmiechem Teal’c to ewenement na skalę generalną, więc warto obejrzeć (choć większość wpadek specjalnie spektakularna nie jest). Filmik to kompilacja trzech odrębnych, które plątają się po YouTube w 10-ciominutowych odcinkach.


Jednak bez wątpienia najgenialniejszym kawałkiem z SG-1 jest Amanda Tapping nabijająca się z Richarda Deana „McGyvera” Andersona przy okazji kręcenia jednego odcinka w pierwszym sezonie. Przypuszczam, że każdy fan serialu jest z tym blooperem zaznajomiony, ale taki przejaw błyskotliwości zasługuję na chwałę przy każdej możliwej okazji.

Battlestar Galactica

Gag reel z sezonu trzeciego. Fajnie zmontowany, z podłożonymi dźwiękami i cylońskimi żartami z prezydenta Busha. Największą gwiazdą jest tu Edward James Olmos, ze swoją rozbrajająco poważną miną. Mnie akurat najbardziej rozbawiła Lucy Lawless, choć z czysto slapstickowych powodów. Część druga filmiku w elementach powiązanych.

Ale to jest zdecydowanie lepsze. Trzy części kręcone z ręcznej kamery na pokazie specjalnym, ale warto: dla Jamesa Callisa (nie powiem, czemu, bo zepsuję), dla Allesandro Julianiego nabijającego się z Baltara, dla Micheala Hogana zaskoczonego widokiem Kandyse McClure, i mnóstwa innych smaczków. Dowcipy z puszczaniem bąków są oczywiście powszechne, ale całość na szczęście wszystko wynagradza.

Supernatural

Supernatural jest serialem wyjątkowym, bo wypuszcza gag reel do każdego sezonu, a przy dziesiątkach wygłupów Jensena Acklesa i Jareda Padaleckiego jest co oglądać. Tutaj zamieszczam z trzeciego, bo jest jednym z moich ulubionych sezonów, ale pozostałe są tylko o kliknięcie dalej.

Znowu muszę jednak zamieścić wyjątek, bo pominąć go się nie godzi – tym bardziej, że został dodany na koniec swojego odcinka. Otóż w jednej ze scen w czwartym sezonie Dean słuchał w samochodzie „Eye of the Tiger”, a ponieważ był wtedy otruty, zachowywał się nieco bardziej dziwne niż normalnie. Jensen Ackles zrobił sobie w tej scenie swoje własne jaja – jak potem przyznał, w wyniku zmęczenia – za które należą mu się oklaski na stojąco.

Firefly

Bez Firefly lepiej w ogóle się z gag reelami nie pokazywać – zwłaszcza bez bezkonkurencyjnie duplikującego się Nathana Filliona. Do tego Mal i Zoe z wąsami, Alan Tudyk łamiący język na chińskim i spontaniczne śpiewy i tańce. Gdzieś w powiązanych plączą jeszcze nawiązania do Firefly z Castle – i nie byłabym sobą, gdybym ich też nie poleciła.

Once Upon a Time

Tutaj krótko, bo nic więcej nie ma, ale dwie fajne rzeczy: Rumpelstiltskin zwracający uwagę Jessy Schram i Raphael Sbarge bez przerwy mylący Emmę Swan z Emmą Stone.

Earth 2

A tu zrobiłam sobie niespodziankę sama sobie, bo nie spodziewałam się, że znajdę jakiekolwiek materiał dla mojego ukochanego serialu sci-fi. Tymczasem – jest! I to całkiem niezły. Najlepszy Antonio Sabato Jr., ale czemu, zobaczcie sami, a zaraz po nim Terry O’Quinn. Ach, jak ja kocham ten serial; w końcu nie wytrzymam i rozpiszę się o nim na co najmniej pięć stron…

The Big Bang Theory

I w ramach przechodzenia do seriali nie-fantastycznych, najbardziej geekowski – i szczerze, chyba najśmiejszy ze wszystkich – gag reel z The Big Bang Theory. Płakałam ze śmiechu na widok Simona Helberga i Kunala Nayyara brechtających z własnych linii, Kaley Couco zapominającej kluczowego słowa, które Johnny Galecki podsuwa jej pod nos, i trudnych nerdowskich słów do zapamiętania. Fragment tutaj to tylko próbka wesołej twórczości na planie, sprawdźcie wszystkie!

The Mentalist

Do Mentalisty znalazłam gag reel tylko z sezonu pierwszego, czyli dawno temu, ale polecam – podobnie jak z Tealc’iem, uśmiech Tima Kanga to coś na wagę złota. Przeszkadzający w ujęciu wiatr też był całkiem słodki, ale wisienką na torcie jest Robin Tunney plątająca kwestie z powodu Owaina Yeomana zakładającego na mokry tors ciasną koszulkę. Warto :D

Revenge

Kolejna perełka, przede wszystkim z uwagi na Madeleine Stowe, która łamie swą charakterystyczną płynną mowę na co bardziej zaplątanych kwestiach. Sporo zabawy mieli również Margerita Levieva i Nick Wechsler podczas kręcenia scen na płynącym jachcie, i na pewno Christa B. Allen, kiedy Henry Czerny zaczął nabijać się z garderoby Charlotte. Bardzo fajny i całkiem długi, więc polecam bez dwóch zdań.

Hawaii Five-0

A oto gag reel, od którego zaczął się ten wpis – z drugiego sezonu Hawaii Five-0. Uwielbiam ten serial, ale po obejrzeniu tej kompilacji moje uwielbienie wzrosło trzykrotnie. Świetnie nakręcony, to raz, a dwa – humor w serialu to nic w porównaniu z tym, co pokazuje te 10 minut. Piesek, upuszczane rekwizyty i Scott Caan parodiujący Johna Wayne’a nawet się nie umywają do talentu komediowego Alexa O’Loughlina i Masi Oka. Słuchając, jak ten drugi wypluwa kwalifikacje Maxa do grotołaztwa kwiczałam na podłodze ze śmiechu.

Veronica Mars

Kolejny ulubiony serial przedwcześnie skasowany (choć sama dalej nie mogę przemóc się do obejrzenia trzeciego, za dużo zmian). Wpadek oczywiście dużo, najlepszy Enrico Colantoni, ale filmik powinni obejrzeć też wszyscy fani Jossa Whedona. Joss, zagorzały fan Veronici Mars, zagrał w serialu małe, malutkie cameo, i czapki z głów za to, co wyprawiał poza sceną.

The Cosby Show

Na koniec największa perełka ze wszystkich perełek, na jakie kiedykolwiek mogłam wpaść – odcinek specjalny The Cosby Show, w którym aktorzy wspominają największe i najśmieszniejsze wpadki z planu. Jak słowo daję, po obejrzeniu tego materiału zaczęłam oglądać sam serial – po tylu latach, że aż nie zliczę. Trzeba się tu przebić przez amerykańskie przerwy na reklamy, ale jeśli warto z tej listy obejrzeć cokolwiek, to zdecydowanie to. Billa Cosby’ego po prostu nikt nie pobije.

Oczywiście, to tylko wierzchołek góry lodowej – jestem pewna, że każdy serialowy fan prędzej czy później znajdzie outtake-i ze swoich ulubionych seriali (kiedyś nałogowo oglądałam np. z Przyjaciół – jest ich całe mnóstwo). Na koniec zdradzę źródło większości powyższych filmików – tumblr o wdzięcznej nazwie Fuck Yeah Gag Reels. Znajdziecie tam zestawy zarówno z seriali, jak i filmów, i to bardzo, bardzo – bardzo – dużo. Bawcie się dobrze :D

 • Niesztuka śmiać się podczas kręcenia serialu komediowego. Sztuką jest nie śmiać się przy serialu niekomediowym. Tym bardziej cieszą filmiki z SG1 i BSG. Tym bardziej szanuję wysiłek aktorów, którzy często sami nie wiedzą co i dlaczego robią. ;)

  Nie oglądajcie tylko tego w pracy podczas picia herbaty.

 • Obejrzałem pijąc kawę. Nic się nie stało :)

  • Bo to tylko działa, jak pijesz herbatę. Kawa słabiej przechodzi przez nos. :P

 • Ja oglądałam głównie w pracy, ale u mnie nie kawa była problemem, a próby powstrzymania chichotu, tak, żeby koleżanki nie patrzyły się na mnie krzywo ^^ Oglądając w domu powiem szczerze – rechotałam na cały głos :D

  A jeśli chodzi o sztukę, dla mnie jest nią Bill Cosby, który z byle czego potrafi zrobić komedię, powalić wszystkich na kolana i zachować przy tym zupełnie spokojną twarz. Coś niesamowitego. Oglądam teraz serial w wolnych chwilach i ciągle mam w kącikach oczu łzy ze śmiechu ^^

 • Ackles jako Dean wymiata. Bez niego ten serial nie miałby sensu :D

 • Oo, dzięki za podaną stronkę z tumblra :D A propo tego co piszesz, to od razu przypominają mi się produkcje z Jackiem Chanem- gdzie zawsze w trakcie napisów pojawiały się takie zabawne wstawki;)