W ostatniej edycji Karnawału Salantor pisał, że może mu się przydać krótka przerwa na złapanie oddechu. Cóż, ta przerwa właśnie mija, bo oto startuję z szóstą odsłoną. Drodzy gracze blogerzy, w tym miesiącu proponuję zgłębić temat płci i gier – w jednej, drugiej, czy pięćdziesiątej formie.

O tym, czym jest Karnawał Graczy Blogerów przeczytacie na blogu założyciela inicjatywy.

Edycja startuje tak późno, ponieważ długo zastanawiałam się, czy chcę ten temat poprowadzić – bo to najbardziej oczywisty temat ze wszystkich, jakie mogłam zaproponować. Wiem też, że kwestia płci – zwłaszcza wizerunku postaci kobiecych – była już parokrotnie w blogosferze omawiana, nie mówiąc o tym, że obraca się w środowisku gier praktycznie stale i bez przerwy. Stwierdziłam jednak, że po pierwsze warto o niej pisać, po drugie chętnie poznam Wasze opinie, po trzecie może podzielimy się spostrzeżeniami, o których z jakiś powodów się nie myśli, nie mówi ani pisze?

A zatem Płcie i gry:

Czy płeć jest w grach ważna? Jak reprezentowane są w grach obie płcie? Która gra robi to najlepiej, która najgorzej? Ciekawe przypadki ciekawego podejścia do płci? Czy płeć postaci wpływa na odbiór gry? Czy są takie gry? Czy płeć gracza wpływa na odbiór gry?  Czy powinna? Gry z płcią wymienną i jak im to wyszło? Co wpływa na wybór płci? Podział gier ze względu na płeć? Dyskryminacja płci w grach? Gloryfikacja płci w grach? Środowiska gier i płeć? Przypadki, prezentacje, inicjatywy?

6-ta edycja Karnawału Graczy Blogerów zakończy się równo za miesiąc, czyli dnia 16 marca. Potem możemy zrobić kolejne dwa tygodnie przerwy do równego miesiąca albo kontynuować cykl nieregularny, jaka będzie wola.