Karnawał blogowy: sierpień 2012

karnawal-blogowy-sierpien-2012Sierpniowa mieszanka serialowo-filmowo-growa:

1. Lost in space – Misiael
Świetny tekst o ambitnych serialach telewizyjnych, które nie mogą utrzymać się na antenie, bo nikt nie chce ich oglądać. Świetny również dlatego, że za przykład podaje Stargate Universe, jeden z najciekawszych seriali sci-fi ostatnich lat, który został pogrzebany w dużej mierze przez fanów franczyzy Stargate.

2. Szalona, Radosna, Dziewczyna do pokochania czyli największe marzenie scenarzystów? – zwierz popkulturalny
Referat zwierza na temat Manic Pixie Dream Girl – filmowego stereotypu zwariowanej dziewczyny, która istnieje po to, by sprowadzić bohatera na właściwe tory. Przedstawienie, problem, apel. Fajny.

3. Anatomia gier: Inkarnacja czy opętanie? – Magdalena „Khali” Cielecka
Tekst nie blogowy, ale bardzo ciekawy, omawiający kwestię awatara w świecie gier komputerowych. Kiedy można mówić o graniu postacią a kiedy o byciu postacią, i w jaki sposób można wykorzystać takie ograniczenia, by uczynić grę bardziej oryginalną? Zachęcam.

4. Moje wybrzydzanie na Diunę Herberta – Cedro
Diuna się zestarzała, czyli spojrzenie na klasykę z innej perspektywy. Zmusza do zastanowienia.

5. Graczpospolita – K. Skuza
Bardzo gniewny tekst, z którego tonem niespecjalnie się zgadzam, ale który zwraca na uwagę na rosnącą degenerację oczekiwań masowego odbiorcy, nie tylko w grach.

6. Grimm – Blanche
Recenzja serialu Grimm, który jest czymś jak urban fantasy z baśniowym elementem. Osobiście obejrzałam tylko pilota, wkrótce po premierze w zeszłym roku, i nieszczególnie mnie zachwycił, ale po przeczytaniu tekstu Blanche postanowiłam dać mu drugą szansę. Gdzieś po Angelu, ale dać.

7. Achievement unlocked – Eva
O tym, jak wykorzystać achievementy na sesjach RPG. Strasznie fajny patent, który sama chciałam kiedyś wprowadzić – wtedy, gdy planowałam jeszcze poprowadzić własną kampanię.

8. Bohater kradnący – Rusty Angel
Rzecz o tzw. breakout character – bohaterze z drugiego planu, który miał zostać na chwilę, a przebił popularnością głównego. Dużo przykładów.

9. True Blood, sezon 5 – Ania
Ocena 5. sezonu True Blood, co do którego mam kompletnie przeciwne odczucia (nie podobał mi się strasznie), ale nie przeczę, że ambicje miał i nie wszystko udało mu się zrujnować.

  • Dzięki serdeczne za wyróżnienie.

  • Ja też dziękuję za uwzględnienie tekstu w karnawale: robi zadziwiającą karierę, bo ten konkretny poleca też Cedro. :D

  • Dzięki za wyróżnienie! Miło mi, że postanowiłaś dać Grimmowi drugą szansę właśnie przez mój wpis. :)

  • O, łał, link :D Dzięki, cieszę się, że patent się podoba :)
    Eva vel June

  • Wielkie dzięki i jeszcze plus za trafną ocenę charakteru notki bo zwierz bardziej referował niż wymyślał :)