Karnawał blogowy: czerwiec 2012

karnawal-blogowy-czerwiec-2012Moje drugie w życiu podsumowanie ciekawych wpisów blogowych wygląda następująco:

1. Kup pan ludzkość czyli dlaczego najlepiej wypadamy w reklamach – zwierz popkulturalny
Wyjątkowo optymistycznie nastrajający tekst o tym, jak to czasem  reklamy potrafią człowiekowi przypomnieć o dobrych chwilach w życiu.

2. Zapowiedzi na rok 2013 – Buffy1977
Lista najciekawiej zapowiadających się horrorów w przyszłym roku. Bardzo smakowicie i kusząco wyglądająca lista.

3. Superbohaterowie – Rusty Angel
Ciekawe spojrzenie na kino superbohaterskie – jak w zasadzie zaczął się cały ten hype i gdzie w tym wszystkim miejsce dla dziewczyn. I poza tym all hail RDJ w razie, gdyby ktoś zapomniał ;)

4. Jak grać człowiekiem – poradnik do Battlestar: GalacticaJak grać Cylonem – poradnik do Battlestar: Galactica – Ertai
Dwa obszerne poradniki do gry planszowej Battlestar: Galactica od Ertaia, który przegrał w nią tyle rozgrywek, że mógłby wygrywać z zamkniętymi oczami.

5. Przed Prometheusem – Obcy kontra predator – recenzja – Cedro
Recenzja ze wszech miar wyjątkowa, bo nie jadąca po AvP tak równo, jak tylko się da, ale spoglądająca na film dokładni takim, jakim jest – nowoczesnym i pełnym akcji horrorem sci-fi. Odpowiednie nastawienie do oglądania znów zwycięża.

6. Press A to not be raped – Misiael
Głos w dyskusji na temat nowej, odświeżonej wersji Tomb Raidera – niekoniecznie o kontrowersyjnym nawiązaniu do gwałtu na głównej bohaterce, ale bardziej o zrobieniu z niej przedmiotu seksualnego jakim pozornie nigdy wcześniej nie była. Powtarzając za autorem, coś tu jest nie tak.

7. Bądź Wielki… – zigzak
Luźne – i jak zwykle trafne – przemyślenia zigzaka na temat skali bohaterów w RPG, czyli gdzie tu jest wyzwanie: w graniu Gulliverem z mocą zgniatania wrogów palcem, czy w graniu człowiekiem? Jako osoba grająca zazwyczaj ludźmi jestem gdzieś blisko temu drugiemu, ale raz na jakiś czas lubię zagrać sobie kimś lekko wyjątkowym (ach, przypominają mi się moje ukochane sesje X-Men…)

  • Dziękuję za ujęcie w karnawale! Akurat jestem zadowolona z tego wpisu bardzo i cieszę się, że innym też się podobał.

  • Jak wyżej – dzięki za bardzo przyjemne wyróżnienie!

  • Cała przyjemność po mojej stronie :)