Cytaty i easter eggi na Avangardzie 8

ava-8

Avangarda trwa już pewnie w najlepsze, a ja właśnie kończyłam przygotowywanie prezentacji do swoich punktów programu. Mniej-więcej, bo założę się, że nie będę mogła dzisiaj spać z uporczywego rozmyślania, o czym zapomniałam albo co mogłabym dołożyć. W każdym razie, ponieważ w tym roku na Avangardę jadę zdecydowanie (w zeszłym uniemożliwił mi to kurs żeglarski), przygotowałam swoje małe co-nieco. To ciekawe, że nie potrafię pojechać na konwent bez punktu programu… W związku z tym serdecznie zapraszam na dwie filmowe rzeczy ode mnie:

20 najciekawszych easter eggs w filmach science-fiction i fantasy (sobota, 19:00)
Żarty, nawiązania, gościnne występy, czyli małe i duże ciekawostki o przenikającym się świecie współczesnej kinematografii – oczywiście w jak najbardziej fantastycznym sosie.

Obawiam się, że easter eggów wyszło mi nie 20, ale z 50, i wcale nie jakiś super-ciekawych, ale po prostu fajnych, ale tak czy inaczej mam nadzieję, że będzie zabawnie. Będzie sporo obrazków i niemało anegdotek. A jeśli w pewnym momencie zacznę pękać z radości na wspomnienie Szczęk, proszę mnie uspokoić ^^Fantastyczne cytaty (niedziela, 10:00)
Chcecie się przekonać, jak dobrze znacie swoje ulubione filmy? Zmierzcie się w konkursie cytatów filmowych z najpopularniejszych filmów science-fiction i fantasy! Trzecia edycja konkursu z nowymi filmami, nowymi cytatami i nowymi zasadami!

Dwugodzinny konkurs, czyli moje największe konwentowe dziecko. Będzie to już trzecia jego edycja – debiutował na Falkonie 2010, potem przedstawiłam go na Krakonie 2011 – tym razem w nieco zmodyfikowanej formie. Nie będzie przesadnie trudno, ale doświadczenie pokazało, że na pewno będzie kupa śmiechu. Na konkurs zapraszam najbardziej, bo po prostu nie mogę się go doczekać!

Na Avangardzie będę od sobotniego poranka. Do – mam nadzieję – zobaczenia :)

 • Ja też mam taką nadzieję, że do zobaczenia.

 • drusilla

  I jak wrażenia z Avangardy?
  Byłam w tym roku po raz pierwszy (piątek, sobota i niedziela), było cudownie, świetnie się bawiłam i już wiem, że to nie będzie mój ostatni konwent.
  Cudownie było poprzebywać w towarzystwie innych geeków!:)

  Byłam na easter eggs i wielka szkoda, że nie zajrzałam tu wcześniej i nie wiedziałam, że Ty prowadziłaś tą prelekcję, zagadałabym:)
  Ale wyszło świetnie, o wielu rzeczach nie miałam pojęcia i teraz dzięki Tobie oglądając Firefly będę wypatrywać mini Hana Solo, a Totoro w Toy story, itd.:D
  Miło było posłuchać, mówisz z pasją i widać znajomość tematu.

  Na konkurs miałam zamiar dotrzeć, a potem zaplątałam się gdzie indziej, zaciągnięta przez znajomą i teraz tym bardziej żałuję. Ale może kiedyś, na czwartej edycji?:)

 • Było bardzo fajnie i sympatycznie, głównie dzięki temu, że poznałam kilka nowych osób, odnowiłam kontakty ze starymi i generalnie widziałam się z ludźmi. Niestety sam program nieszczególnie mnie zachwycił, bo było tylko kilka ciekawych prelekcji. Za to kownwentowy klimat w jak najlepszym porządku ;) Zresztą będzie niedługo relacja na blogu, więc zapraszam do poczytania ;)

  Cieszę się bardzo, że prelekcja się podobała! Strasznie się jej bałam, ale wyszło, że niepotrzebnie ^^ Bardzo fajna – i liczna! – publika. Było super :)
  No i na pewno poszerzę ją o jeszcze kilka przykładów do czasu następnego konwentu (będzie nim chyba Grojkon).

  Konkurs też był fajny, ale było tylko osiem uczestników, po dwie osoby w drużynach, a to niestety zabawa na znacznie więcej ludzi. Więcej się nie dam wrobić w 10:00 rano w niedzielę ;)

  Pozdrawiam!